Lingeristka – zawód z przyszłością

makijaż permanentny

Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, dzięki czemu można wyglądać pięknie przez 24 godziny na dobę i to nawet bez nakładania kosmetyków kolorowych na twarz. Z tego typu usług korzystają przede wszystkim kobiety, które pragną na trwałe podkreślić brwi, oczy czy usta. Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na wprowadzeniu pod skórę pigmentów przy użyciu igły. Uzyskane efekty utrzymują się od roku do nawet trzech lat. Specjalistą od wykonywania makijażu permanentnego jest linergistka. Dla osób chcących pracować w tym zawodzie powstały kursy makijażu permanentnego.

Jak zostać linergistką?

Linergistka zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem makijażu permanentnego, czyli coraz popularniejszego zabiegu kosmetycznego. Jako że popyt na tego typu usługi cały czas rośnie, szczególnie wśród kobiet, jest to zawód przyszłości. Hitem stało się podkreślanie oprawy oczu za pomocą malowanych brwi: można je zarówno zagęścić, jak i nadać zupełnie nowy kształt. Bardzo ważne jest to, aby makijaż permanentny został wykonany przez osobę wykwalifikowaną i doświadczoną, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i dobrej jakości pigmentów. W przeciwnym razie uzyskany efekt może być niesatysfakcjonujący, a jako że makijaż permanentny utrzymuje się przez wiele miesięcy, byłoby to bardzo problematyczne. Linergistka zajmuje się odpowiednim dopasowaniem koloru pigmentu do barwy skóry i włosów oraz dobieraniem kształtu brwi czy ust do proporcji twarzy. Każdy klient jest inny, dlatego konieczne jest indywidualne podejście. Osoba chcąca zostać linergistką powinna zapisać się na szkolenie makijażu permanentnego, aby poznać dokładnie zawód, techniki pigmentacji, ćwiczyć metody. Znaczenie ma zarówno teoria, jak i praktyka. Do wyboru są kursy grupowe i indywidualne.

Czym kierować się przy wyborze kursu makijażu permanentnego?

Szkoła makijażu permanentnego to idealne miejsce dla osoby chcącej zostać linergistką. Chociaż jest to stosunkowo nowy zawód, to już można liczyć na rozmaite szkolenia, które pozwalają poznać niezbędną teorię i nabyć praktykę. Dobry kurs makijażu permanentnego składa się z części teoretycznej, która obejmuje podstawy wizażu, rodzaje pigmentów, zasady higieny i bezpieczeństwa oraz praktycznej (nauka techniki rysunku, obsługa sprzętu, ćwiczenia na mankietach i modelkach). Im więcej godzin poświęci się na praktykę, tym lepiej, bo to ona czyni mistrzem. Przy wyborze szkolenia powinno się mieć na uwadze to, kto je prowadzi, jakie ma doświadczenie i opinie. Istotna jest również cena kursu i to, co dokładnie się na nią składa. Powinno się zwrócić uwagę na sposób prowadzenia zajęć, przygotowanie merytoryczne i praktyczne szkoleniowca. Nie warto wydawać pieniędzy na kilkudniowy kursi, bo jest to zbyt mało czasu na kompleksowe przygotowanie się do profesjonalnego wykonywania zawodu linergistki. Sprawdzić należy to, co dokładnie składa się na program, jakie pozna się metody. Godne polecenia są przede wszystkim zajęcia indywidualne, bo można liczyć na poświęcenie całej uwagi osoby prowadzącej kurs. Po jego zakończeniu powinno się otrzymać certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności ważny na terenie całej UE.