Makijaż na jesień

Makijaż na jesień

Nie da się ukryć, że liści więcej na trawie niż na drzewach, a trawa też jakoś spłowiała. Jesień – w słońcu mieni się pięknymi, soczystymi kolorami, a przy zachmurzonym niebie – wszystko wokół jest szare, bure i ponure. Żeby nam nie było tak ponuro, dzisiaj przedstawiam makijaż w kolorach jesieni, który powstał na bardzo owocnej sesji z Arturem Wacławkiem. Na zdjęciach – piękna Monika.
Makijaż na jesieńMakijaż opiera się dokładnie na kolorach spadających liści – pomarańczowym, żółtym, czerwonym i brązowym. Cieniujemy powiekę od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru. Usta, wspominając minione lato, pomalowałam w odcieniu delikatnej, różowej malwy. Cera jest wygładzona podkładem, ale jeśli jesteś posiadaczką piegów, to warto je pokazać.

 DSC4353m

 

A jakie są tendencje w makijażu na nadchodzący sezon – jesień 2014? Jak to zwykle bywa – różne :)
Dior na przykład kładzie nacisk na naturalność – rozświetloną cerę, minimalizm, subtelny makijaż oczu i ust. Nina Ricci, pozostając w letnich klimatach, proponuje fioletowe powieki – nawet nie śliwkowe, ale radośnie fiołkowe. Trussardi stawia na matowe usta – wtedy makijaż oka powinien być delikatny, żeby uniknąć efektu przemalowania. Roccobarocco z kolei przewiduje, że najmodniejsza będzie prosta i nowoczesna czarna kreska o satynowo-matowym wykończeniu. A zatem – co się komu podoba, bo jest w czym wybierać!