Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

 Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

 

Jeśli nie chcemy paznokci hybrydowych, żelowych, niemodnych już tipsów, a lubimy często zmieniać kolor, ale zależy nam, żeby ten kolor przetrwał jednak kilka dni – to musimy zatroszczyć się o podkład pod lakier i preparat nawierzchniowy, zabezpieczający.


Przetestowałam ostatnio taki zestaw Treatment Trio Kit firmy Orly – są to trzy preparaty w buteleczkach po 9 ml każda, z pędzelkiem:

marzec1
1) Primetime – odtłuszcza i gruntuje naturalną płytkę
paznokcia, płytka jest lekko wysuszona, jak po użyciu zmywacza do paznokci.

2) Bonder – to podkład, który tworzy idealne podłoże do nałożenia lakieru – paznokieć jest jakby pokryty taką silikonową, lekko błyszczącą powłoczką.

                  marzec2marzec3

3) Polishield – zapewnia utwardzenie i ochronę przed kruszeniem oraz ścieraniem się lakieru, dodatkowo przyspiesza wysychanie lakieru. Nadaje ładny błysk.

Producent obiecuje, że zestaw Treatment Trio Kit przedłuża trwałość lakieru nawet do dwóch tygodni.

Ale żeby nie było tak łatwo (wiadomo, lakiery Orly już same w sobie wytrzymują dłużej), paznokcie pomalowałam zwykłymi taniutkimi lakierami, dostępnymi w drogerii za 5 zł. Oto efekty:

marzec5 marzec4


    Po 10 dniach: paznokcie pomalowane                          Po 10 dniach: paznokcie z zastosowaniem

      bez żadnego podkładu, sam lakier.                                        Treatment Trio Kit.

 

Tam, gdzie był sam lakier – niestety złuszczył się dość szybko. Z ORLY jest lepiej – wytarł się na wprawdzie na brzegach paznokci, ale trzymał się na całej płytce, nie odłaził płatami. Ale za to błyszczenie lakieru się widocznie zmniejszyło. Obiecanych 2 tygodni paznokcie nie wytrzymały (ale, jak wspomniałam, użyłam tanich lakierów). Jednak te 10 dni nienajgorszego wyglądu lakieru to i tak dużo :) Ogólnie lubię ORLY.

 

Zestaw Treatment Trio Kit 9 ml – 50 zł (cena hurtowa)

Zestaw Mani Mini Treatment Trio Kit 5,3 ml – 40 zł (cena hurtowa)